fbpx

O nas

W tym miejscu tworzymy społeczność, dla której jazda na rowerze jest pasją. Jeździmy nie tylko na terenie Krakowa ale po całej Polsce, organizując kilkudniowe wyjazdy. Dołącz do nas jeśli tylko jeździsz na rowerze.
Zobacz więcej

Chodźże na Rower, to niezwykła marka. To taka trochę niewidzialna przestrzeń, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego niewidzialna?

Ponieważ od początku naszej działalności nie mamy swojej stacjonarnej przestrzeni i działamy trochę wirtualnie, a trochę mobilnie w Krakowie
i okolicach, nakłaniając rowerzystów (i nie tylko) do ruchu.

Ruch to zdrowie!

Dlatego!
Chodźże na Rower poza zachęcaniem do wspólnych mniejszych
i większych wypraw rowerowych oferuje jogę i rozciąganie. Wiadomo. Nie samym chlebem człowiek żyje, a dobre rozciąganie i rozgrzewka przed jazdą i po jej zakończeniu jest (przynajmniej powinna być) nieodłączną częścią treningu każdego rowerzysty i rowerzystki.

Niezależnie na czym jeździsz, jak często, gdzie, kiedy i jaka jest Twoja motywacja dbaj o siebie i poza samą jazdą warto się rozciągać – joga jest tutaj idealnym rozwiązaniem. W każde wakacje prowadzimy również plenerowe zajęcia abyśmy się mogli poznać jeszcze bliżej.

Co poza tym?

Lokalnie organizujemy cykliczne wyprawy rowerowe i treningi dla osób na różnych poziomach zaawansowania oraz zorganizowane weekendowe szkolenia w górach. Stworzyliśmy także sklep rowerzysty, który stale się rozwija.

Współtworzyliśmy kilka filmów, które brały udział w MTB Film Festiwal, braliśmy udział w kampanii organizowanej przez miasto Kraków “Kraków w formie”, promocji rowerów w Małopolsce “Endurowerowo po małopolsce”.

Obecnie jesteśmy w tracie tworzenia kalendarza rowerowego, koszulek, bluz, kominów, skarpetek oraz innych akcesoriów niezbędnych dla każdego rowerzysty.

Jesteśmy w trakcie “budowania” stacjonarnej przestrzeni dla rowerzystów, gdzie każdy jeździec znajdzie coś dla siebie.

Jeszcze więcej o nas?

Chodźże na Rower, to marka która powstała 20 czerwca 2018 roku z chęci dzielenia się zamiłowaniem do rowerów oraz wspierania rowerzystów w przekraczaniu ich barier i rozwijaniu pasji. Założycielami jest Angelika
i Krzysztof, lecz sukces zawdzięcza wszystkim, którzy dołożyli choćby małą cegiełkę do rozwijania Chodźże na Rower.

Gdzie nas możesz znaleźć?
Online www.chodzzenarower.pl oraz stacjonarnie, a szczegóły spotkań różnych grup rowerowych znajdziesz na naszej grupie: https://www.facebook.com/groups/chodzzenarower 

Pamiętaj: Żeby jeździć trzeba jeździć, a teraz… Chodźże na Rower!

Nasz zespół

Krzysztof

Inaczej Szewczyk Nikczemny #KrulLasu – założyciel Chodźże na Rower. Jeździ na rowerze enduro, podjeżdża, bo trzeba, żeby móc zjechać. Zwolennik swobodnej jazdy bez parcia na czas. Jazda na rowerze to ma być przyjemność, a nie wyścig o złote kalesony, czy inne lajkry.

Angelika

Założycielka Chodźże na Rower. Lubię słuchać i dzielić się swoją wiedzą. Jestem fanką Batmana, dlatego nazwałam mojego kota Gotham, by móc powiedzieć “Muszę wracać, Gotham mnie potrzebuje”. Spełniam się wspierając przedsiębiorców w ich działaniach, jako manager studiów jogi w Krakowie. Do tego prowadzę swoje biznesy jak Biurowe Sprawy, Chodźże na Rower oraz wspieram mojego partnera w rozwoju Moja Pracownia. W wolnych chwilach czytam książki, gram w GTA i tworzę plan podbicia YouTube.

Roman

Nauczyciel akademicki, rowerzysta jak każdy inny. Prowadzi treningi od 2012 roku, dzieląc się zdobytym wcześniej doświadczeniem. Sprzęt, same sztywniaki bo na nich jeździ się najlepiej. Cele, wszystkie lasy w okolicy Krakowa oraz podkrakowskie dolinki.

Piotr

Ciągle szukam nowych tras i nowych celów rowerowych podróży. Jeśli chodzi o szutry, czy bruki, jestem zawsze za, bo wychodzę z założenia, że kolarstwo to przygoda. Jeżdżę na szosie i na szutrówce, na mtb nie, ale tylko z braku sprzętu. Bawię się w bikepacking, fotokolarzowanie oraz kolarskie blogowanie. Jadąc ze mną na trening możesz spodziewać się urozmaiconych tras po mniej uczęszczanych bocznych drogach.

Miłosz

Ulubiony charakter jazdy to od szybkiego XC po tripy AM, w szczególności takie od rana do nocy, albo tylko w nocy, w każdych warunkach. Pierwszy typ jazdy realizuje przez współprowadzenie treningu zaawansowanego z Pawłem, gdzie trasę ustalamy w trakcie jazdy. Dobry znawca ścieżek Zakrzówka/Skałek Twardowskiego, Pychowic oraz Lasu Tynieckiego. Wyzwanie które jest przede mną to zaprzestać dzwonić XCkiem na vertach.

Mateusz

Próbował triathlonu, ale stwierdził, że jeżeli ma być słaby w trzech dyscyplinach to woli być słaby tylko w jednej i padło na rower.

Często walczy o życie. Wtedy wykorzystuje przywilej prowadzącego i zwalnia grupę pod pretekstem czekania na wolniejszych – gorzej kiedy za nim już nikogo nie ma.

Marcin

Kiedyś pływak i triathlonista, teraz „kolarz” amator. Lubię raczej po płaskim, w słońcu, po suchej szosie ale gravel w błocie, brody i odkrywanie „dokąd ta ścieżka prowadzi” też lubię!

Zaopiekuje się początkującymi jak ojciec, cierpliwie poczekam, wytłumaczę do czego służą te „klamki” i wprowadzę w świat stylówy.

Kuba

W mojej grupie nie ma wolnej jazdy. Upalanie nogi na podjeździe, jak Passata w TDI, to norma, wiec jest szybko a mocny trening to podstawa dobrej formy. Każdy może spróbować swoich sil, i napewno nikogo nie zostawiamy chyba ze sam zdezerteruje. Trasy beda urozmaicone, a i może czasem jakiś KOM wpadnie. Pokaz światu, ze nie jesteś mięczak, i wpadaj do mojej grupy szosowej Łogin.

Bartek

Od najmłodszych lat zajawiony rowerem, zaczął od wycieczek krajoznawczych po okolicy, ale z czasem przerodziło się to w pasję która skierowała się na bardziej techniczne aspekty jazdy i większe zainteresowanie górami. Im bardziej naturalny szlak tym bardziej mu pasuje, ale nie odpuszcza także zabawy na przygotowanych trasach. Przed nim już piąty sezon przekazywania innym wiedzy, zarówno poprzez prowadzenie luźnych wycieczek, jak i prowadzenie spotkań z nauką techniki jazdy na rowerze górskim.

Na co czekasz?